شرایط و ظوبط استفاده

رویه بازگرداندن کالا و تعویض کالا:

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های نوبیس بوده است. نوبیس تنها یک فروشگاه اینترنتی نیست . تعمیرات تخصصی سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ و تبلت زیر نظر کارشناسان متخصص این تعهد را به شما میدهد که کالایی که شما از فروشگاه اینترنتی ما تهیه میکنید کمترین ایراد فنی را داشته باشد. ما میکوشیم تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار و به دور از هر گونه ایراد ظاهری و فنی و مغایرت به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

کالاهای ارایه شده در وب سایت نوبیس دارای گارانتی و یا 7 روز مهلت تست هستند...

 

شرایط بازگرداندن کالا

 

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

                                                

1- اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

  - اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به نوبیس اطلاع داده شود.

  - لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

  - استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به نوبیس بازگردانده شود.

  - برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

  - این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب ، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

هزینه ارسال با خریدار می باشد.

 

2- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

  - وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش نوبیس از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

  - اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

  - عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. 

  - در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

  - در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

  -استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به نوبیس بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

هزینه ارسال کالا با خریدار می باشد.

 

3- اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

  - آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش نوبیس از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

  - لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به نوبیس بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

هزینه ارسال کالا با خریدار می باشد.

 

4- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

*توجه بند 1: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

 

  - اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات نوبیس (شماره تلفن 02186034207) اطلاع داده شود.

  - اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

  - با استناد به "توجه بند 1" در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

5- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

  - آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش نوبیس اطلاع داده شود.

  - با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و نوبیس تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

  - لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به نوبیس بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

  - کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش نوبیس ارسال شود.

  - در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به نوبیس بازگردانده شود.

 

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد نوبیس در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت نوبیس در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 

شرایط ارسال کالا برای تعویض در صورت وجود مشکل فنی یا مغایرت داشتن با کالای خریداری شده:

شرایط برای کالایی که یک روز از خرید آن میگذرد یا چند ماه یکسان است.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

 - لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش نوبیس، جداً خودداری کنید.

- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

کالاهای شکسته شده،ضربه دیده، باز شده (جهت تعمیر یا به هر دلیل دیگر)، فاقد لیبل گارانتی یا با لیبل گارانتی مخدوش امکان استفاده از شرایط بازگشت جهت گارانتی را از بین میبرد.

 

- برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت گارانتی را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

- فاکتور همراه کالا ارسال شود و جهت سهولت در انجام مراحل گارانتی ارائه گزارش دقیق و مجزا بهمراه هر کالای ارسالی از طرف خریدار محترم الزامی است...

- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا بعد از هماهنگی با واحد خدمات پس از فروش نوبیس با پست یا تیپاکس کالا را ارسال کنید.

- اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با نوبیس تماس بگیرید.

لازم به تذکر است که هزینه بازگرداندن کالا و ارسال مجدد آن به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه ها ندارد.

 

- از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

 

- در مواردی که ایراد فنی کالا به خودی خود قابل مشاهده نباشد مانند کیبرد لپ تاپ و برای مشاهده مشکل فنی کالا، لازم باشد خریدار لپ تاپ خود را برای تست کردن و بررسی دقیق تر به دفتر نوبیس بیاورد، کارشناسان نوبیس با خریدار هماهنگ میکنند و از او میخواهند لپ تاپ خود را به دفتر نوبیس بیاورد که مراحل تست و در صورت خرابی تعویض کالا با سرعت بیشتری انجام شود.  

 

- بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

نوبیس سرویس: تهران - پائین تر از میدان ولیعصر - روبروی وزارت دادگستری - کوچه ولدی - برج شمالی مجتمع کامپیوتر ولیعصر - طبقه اول واحد 6 

-کد پستی : 1593733457

 

 

 

 

 هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 در صورت مغایرت داشتن کالا با کالای خریداری شده در سایت هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا به عهده نوبیس است. در غیر این صورت هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا با مشتری است. منظور از مغایرت داشتن کالا این است که کالای ارسالی با کالای درخواستی و خریداری شده مشتری در سایت متفاوت باشد.

- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان نوبیس، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 - کارشناسان خدمات پس از فروش نوبیس ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان نوبیس تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ نوبیس بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، نوبیس تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و نوبیس در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط نوبیس، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 24-72 ساعت کاری زمان خواهد برد. ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

 

- از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

- ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش نوبیس است.

 

زمان و نحوه ارسال سفارشات

- خریدارانی که ساکن تهران هستند این امکان را دارند که هزینه کالا و پیک موتوری را بعد از دریافت کالا در محل پرداخت کنند. برای استفاده از این ویژگی، لازم با شماره تلفن (02186034207) تماس بگیرند.

-سفارشاتی که ارسال آنها به وسیله پست ثبت شده است، اگر بعد از ساعت 12 ثبت شده باشد روز بعد ارسال میشود.

-سفارشاتی که ارسال آنها به وسیله تیپاکس یا پیک موتوری داخل شهر تهران ثبت شده است، اگر ساعت ثبت سفارش بعد از ساعت 17 باشد ارسال آنها روز بعد انجام می شود.

-کالاهای خریداری شده با ارزش بیشتر از 70 هزار تومان شامل ارسال رایگان هستند- ارسال رایگان به صورت پست سفارشی است که معمولا بین 4 تا 5 روز کاری زمان میبرد تا به دست خریدار برسد.

در صورتی که خریدار خواست در زمان کمتری کالا به دستش برسد میتواند طریقه ارسال پست پیشتاز ( 2 تا 3 روز کاری) یا تیپاکس ( 1 روز کاری) را انتخاب کند و تفاوت هزینه ارسال را خودش بپردازد.